Agility

Agility je parkurový běh pro psy a jejich majitele a je odvozen od koňského parkurového skákání. Kolébkou tohoto psího sportu je Velká Británie. Parkur je sestaven z různých typů překážek (skokové, tunely, kladina, houpačka, slalom...) Pes je překonává v předem určeném pořadí na volno (bez vodítka i obojku), veden pouze slovními povely a pohybem psovoda.


agi-l agi-j

V agility se pořádají zkoušky a závody, ve kterých vítězí tým (tj. psovod+pes), který doběhl v nejrychlejším čase a s nejnižším počtem chyb. Agility v ČR je poměrně mladý sport, ale má stále stoupající počet příznivců. První závod agility se v České republice konal v roce 1991. Samotný Klub agility České republiky byl založen v roce 1992.

-----

instruktor: Lenka Bugalová

agility_2014.pdf (45,3 kB)

článek-závody_agility_2016.jpg (133,7 kB)

Výcvikové dny:

úterý od 16:30 hod. (pouze v letním období)

pátek od 16:30 hod. (pouze v letním období)

sobota od 9:00 hod. (pouze v zimním období)

O jaroměřský preclík

_____________________________________________________________________

Základní kurz agility – červen 2018

Kde:  cvičiště ZKO Jaroměř v Růžovce

Kdy: červnové  pátky od 16,00 -17,00 hod (1., 8., 15., 22. a 29.6.2018)

Program:   nácvik vedení psa po parkuru, trénink skokových překážek a pevných tunelů

Cena:  Kč 500,-- za 5 lekcí

S sebou na první lekci: očkovací průkaz nebo pas psa (pes musí být řádně očkován), vodítko, obojek, oblíbená hračka-aport, pamlsky. Počet omezen na max. 10 psů.

Kurz je určen pro psy všech velikostí (cca od 4 měsíců a výše), kteří mají základy poslušnosti – přivolání, chůze na vodítku se zájmem o psovoda. Výcvik bude probíhat formou hry na jednoduchých parkúrech složených pouze ze skokových překážek a pevných tunelů. Výška překážek bude uzpůsobena fyzickým možnostem psa a jeho věku.

Více informací tel: 732 136 252 nebo na  e-mailu: kniraci.cernyhavran@seznam.cz

TOPlist